E Hënë, 19 Shkurt 2018

rusi-610x355Ajo që ka ndodhur gjatë ndeshjes Lokomotiva e Moskës- Skënderbeu, nuk ka asnjë lidhje me futbollin europian dhe me politikat e UEFA-s kundër racizmit. Rusët kanë bërë skandal duke thirrur, “Vritini shqiptarët” dhe “Kosova është Serbi”.
Skandali ka ardhur kur në pjesën e parë tifozët vendas nuk i mbajtën nervat kur panë flamurin shqiptar të valëvitej , pas portës së tyre. Marko Radas, qendërmbrojtësi kroat, që luan futboll prej vitesh në Shqipëri me Skënderbeun duke kuptuar thirrjet ka kërkuar ndalimin e lojës nga arbitri kryesor. Ndeshja që u fitua nga rusët 2-0, doli tërësisht në plan të dytë. Uefa duhet ta hetoj me kujdesin më të madh këtë ndeshje, që vjen vetëm një javë para ndeshjes më delikate në Europë, Shqipëri – Serbi

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: