E Enjte, 22 Shkurt 2018

youthTë rinjtë shqiptarë preferojnë më tepër internetin se sa televizorin. Ky është rezultati i një sondazhi të kryer nga Instituti Shqiptar i Medias me mbështetjen e UNICEF. Gjysma e të rinjve të anketuar që i përkisnin moshës 13-18 vjeç janë shprehur se shihnin televizor 1 deri në 3 orë në ditë, kurse 19 % e tyre shihnin mbi 3 orë, ndërsa në internet navigonin më shpesh, sa herë tu jepej mundësia.

Më shumë...

bashaSiparin e festimeve te dites se veres kryebashkiku Basha,  e ka hapur me viziten e tije  ne panairin  e produkteve shqiptare ne pedonalen “Murat Toptani”. Gjate fjales se tije kryebashkiaku Basha theksoi se  Tirana, ka hapur dyert dhe zemrën për t`i ofruar qytetareve  shansin për të festuar ditën e largimit të dimrit dhe ardhjes së pranverës. Ndërsa e cilësoi panairin si hapin e parë për të evidentuar potencialin e rrallë për të prodhuar produktë cilësore ai i bëri thirrje biznesmenëve të kreditojnë biznesit e tyre .
Kete panair me prodhime shqiptare e pershendeti edhe ministri I Bujqesise, Genc Ruli.

Më shumë...

Faqe 638 nga 638

638
Tjetra
Fund

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: