E Enjte, 27 Prill 2017

qendra2 Qëndra toksikologjike për rehabilitimin e përdoruesve të drogës është zhvendosur nga Spitali Ushtarak në QSUT. Në ceremoninë e ingaurimit të klinkës së re ishte i pranishëm ministri Petrit Vasili së bashku me mjekë toksikologë dhe drejtues të qendrave që ofrojnë terapi.

Më shumë...

youthTë rinjtë shqiptarë preferojnë më tepër internetin se sa televizorin. Ky është rezultati i një sondazhi të kryer nga Instituti Shqiptar i Medias me mbështetjen e UNICEF. Gjysma e të rinjve të anketuar që i përkisnin moshës 13-18 vjeç janë shprehur se shihnin televizor 1 deri në 3 orë në ditë, kurse 19 % e tyre shihnin mbi 3 orë, ndërsa në internet navigonin më shpesh, sa herë tu jepej mundësia.

Më shumë...

bashaSiparin e festimeve te dites se veres kryebashkiku Basha,  e ka hapur me viziten e tije  ne panairin  e produkteve shqiptare ne pedonalen “Murat Toptani”. Gjate fjales se tije kryebashkiaku Basha theksoi se  Tirana, ka hapur dyert dhe zemrën për t`i ofruar qytetareve  shansin për të festuar ditën e largimit të dimrit dhe ardhjes së pranverës. Ndërsa e cilësoi panairin si hapin e parë për të evidentuar potencialin e rrallë për të prodhuar produktë cilësore ai i bëri thirrje biznesmenëve të kreditojnë biznesit e tyre .
Kete panair me prodhime shqiptare e pershendeti edhe ministri I Bujqesise, Genc Ruli.

Më shumë...

Faqe 636 nga 636

636
Tjetra
Fund

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: