E Premte, 15 Dhjetor 2017

gazi1okDy ditë pas festimeve dhe protestave të 8-vjetorit të pavarësisë, Kuvendi i Kosovës u mblodh në seancë plenare ku spikaten tensionet politike brenda dhe jashtë sallës, jashtë  dhe brenda godinës se  Parlamentit ishin dislokuar një numër i madh forcash policore dhe forcash te sigurise, megjithate kjo nuk e pengoi opoziten ,që të lëshonte plot 3 here gaz lotsjellës në sallën e Kuvendit, ndërkohë që pati edhe përleshje fizike në sallë.

Më shumë...

1445312526refugj-kroShtimi i fluksit te emigranteve ka intesifikuar paralelisht edhe akuzat mes vendeve te Europes Lindore te cilat jane pjese e rrugkalimit te refugjateve. Kroacia pasi hapi kufirin per njerezit qe vinin nga Serbia, e mbylli ate ne mbremje per ta rihapur serish pas disa oresh.

Më shumë...

gazlotsjelles-ne-kuvendLiderët e tri partive opozitare në Kosovë thanë pas takimit me presidenten Atifete Jahjaga se nuk tërhiqen nga veprimet e tyre derisa qeveria të tërhiqet nga marrëveshjet me Serbinë.

Më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 3 nga 505

3

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: