E Enjte, 22 Shkurt 2018

indomeniNe Idomeni eshte rritur tensioni mes emigranteve dhe forcave greke te rendit nderkohe qe autoritetet e Athines po perqiqen te transferojne mijera persona ne baze te marreveshjes se arritur mes BE-se dhe Turqise.

Më shumë...

emigrante kufiIsh Republika Jugosllave e Maqedonise mbyll kufirin me Greqine duke lejuar kalimin e nje numri te reduktuar emigrantesh siriane dhe irakiane por duke bllokuar te gjithe refugjatet afgane. Vendimi rendon edhe me shume krizen migratore ne shpatullat e Greqise ku refugjatet kane mbetur te bllokuar ne kufi.

Më shumë...

delawieRifillimi me gaz lotsjellës të punimeve në Parlamentin e Kosovës ka sjelle edhe reagimin e ambasadorit te Shteteve të Bashkuara në Prishtinë.

Më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 2 nga 505

2

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: