E Enjte, 22 Shkurt 2018

gruevski-ahmeti-taci-655x356Mazhoranca dhe Opozita në Maqedoni do të ulen sot në bisedime për të nisur zbatimin e marrëveshjes që u arrit më 15 korrik dhe që synon të zgjidhë krizën politike. Opozita ka dyshime se Gruevski do të tregohet vullnet mirë, por shpreson në mbështetjen e ndërkombëtarëve për të arritur rezultate nga këto bisedime.

Më shumë...

foto24Dy ditë pas vërshimeve katastrofave në Tetovë, situata ende nuk është normalizuar plotësisht. Ekipet e shpëtimin janë duke punuar në mënyrë intensive në katin e poshtëm të shtëpisë së Afrim Ametit  ku supozohet se gjendet trupi i vajzës të tij gjashtë vjeçare Rinës.

Më shumë...

memishi-640x360Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni ka ndërmarrë ne oret e para te mengjesit një operacion të gjërë të arrestimeve në disa qytete të vendit të personave të dyshuar si pjesëmarrës në luftërat në Siri dhe Irak.

Më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 7 nga 505

7

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: