E Enjte, 22 Shkurt 2018

berisha-korce

Nga Korca ku ndodhej për një inagurim rruge kryeministri Sali Berisha akuzoi kreun e Partisë Socialiste Edi Rama se është duke bllokuar integrimin, duke mos votuar ligjet që kërkojnë shumicë të cilësuar.

Më shumë...

 berisha-mbledhje grupiKryeministri Sali Berisha e konsideron ftesën e kryesocialistit Edi Rama si skenar, të cilin ai po e përdor përpara kongresit të partisë për t`i shpëtuar humbjes së zgjedhjeve të 8 majit. Në mbledhjen e grupit kuvendor demokratë, Berisha i kërkoi opozitës që brenda kësaj jave të ngrejë komisionin parlamentar për reformën zgjedhore.

Më shumë...

grosruck-4102011-1Zëvendës Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Wolfgang Grossruck, deklaron se sistemi elektoral shqiptar nuk duhet ndryshuar plotësisht. Pas vizitës në zyrën e kryetares së kuvendit, Grossruck shprehet se ka marrë garanci që maxhoranca është e gatshme të negociojë për reformën zgjedhore dhe paketën 10 pikëshe Rama.

Më shumë...

Faqe 2268 nga 2268

2268
Tjetra
Fund

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: