E Martë, 22 Gusht 2017

bujar nishaniMinistri i Brëndshëm Bujar Nishani ka raportuar në Komisionin e Sigurisë Kombëtare lidhur me punën e bërë në Luftën Kundër Krimit të Organizuar në vend. Ministri Nishani nënvizoj edhe një herë masat kundër krimit, si prioritet të qeverisë ndërsa deklaroj se gjatë vitit 2011 lufta ndaj krimeve të ndryshëm ka shënuar rezultate konkrete.

Më shumë...

bashaBashkia e Tiranës dhe ujësjellësit, kanë nisur punën për ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit në zonën e njohur si Kodra e Priftit, zonë kjo problematikë prej  disa vitesh përsa i përket furnizimit me ujë. Kryebashkiaku Basha, i shoqëruar dhe nga drejtori i ujësjellësit Sahit Dollapi  kanë inspektuar këto punime ku janë njohur nga afër me punën e bërë.
Sipas kryebashkiakut Basha, pas përfundimit të këtij projekti Bashkia do të nis punën për rikualifikimin urban të kësaj zone, çka do të sjellë përmirësimin e jetesës së qytetarëve.

Më shumë...

nard ndokaPartia Socialiste nuk është transparente me aleatët lidhur me procesin e reformës zgjedhore. Kështu u shpreh për UTV news kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka. Sipas tij socialistët janë treguar shumë të ngurtë me aleatët e tyre lidhur me punën që po bëhet për reformën. Ai tha se PS në mënyrë demagogjike PS po vazhdon të përsërisë se do të ndryshojë kodin zgjedhor, por në të vërtetë nuk po e bën një gjë të tillë.

Më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 2262 nga 2267

2262

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: