E Hënë, 22 Janar 2018

bashMesa duket kërkesës së kryeministrit Edi Rama nga foltorja e Kuvendit se nese opozita kerkon të luftojë krimin duhet që të paraqese prova konkrete, kreu i PD Lulzim Basha i është përgjigjur ne një konference për shtyp që në oret e para të mengjesit se të martes. Nga seli blu kryedmokrati ka një kerkesë për Ramën të arrestojë ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin sepse ka lidhje me bandat. Për provat bashka ka thene se Rama i ka në tavoline duke vene ne dukje  arrestimin e Moisi Habilajt nga autoritetet italiane
Shqipëria sipas kreut të opozitës, ndodhet para shpërthimit të një skandali të madh për krimin e  organizuar dhe lidhjet e tij me qeverinë aktuale. Ai kishte një thirrje për qytetarët.
Por nga ana tjetër Basha ka bërë edhe nje bilanc të deklaratve te tij në 4 vite kunder qeverise. Kryedemokarti ka shtuar se janë 1400 deklarata të Partisë Demokratike në 4 vitet e shkuara, që sipas Bashës faktonin lidhjen e Saimir Tahirit  në trafikun  drogës me  Habilajt në Vlorë, por sipas tij kryeministri Edi Rama e mbrojti atë me qëllim përdorimin e parave të pista dhe bandave në fushatë.

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: