E Hënë, 19 Shkurt 2018

vlcsnap-error167Pas publikimit të emrave të ministrave të rinj dhe zv/kryeministrit të propozuar nga Partia Demokratike, presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekretuar sot emërimet e tyre. Këto emra pritet të miratohen sot në seancën e jashtëzakonshme që do të mlidhet në orën 18:00.
Kështu me dekret te kreut të shtetit është shkarkuar nga detyra Zv/kryeministri Niko Peleshi dhe ne vend te tij është emëruar Ledina Mandia. Ne postin e ministrit te Brendshëm është emeruat Dritan Demiraj duke shkarkuar në këtë mënyrë Fatmir Xhafaj. Me dekret te Nishani ikën nga posti i Ministrit te Financave Arben Ahmetaj dhe emërohet Helga Vukaj. Largohet nga ministri i Drejtesise Petrit Vasili dhe ne vend te tij emërohet  Gazmend Bardhi. Ne postin e Lindita Nikolles si ministre e Arsimit është emëruar Mirela Karabino, ndërsa teka iken Ogerta Manastirliu si ministre e Shendetesise, në pozicionin e saj emërohet Arben Beqiraj, ndërsa Xhulieta Kërtusha, është emeruar ministre  e Mirëqenies Sociale ne vend te Olta Xhackes.

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: