E Enjte, 22 Shkurt 2018

apple-stemaKompania gjigante Apple i ka dhënë fund prodhimit të iPad 2, rikthehet iPad 4. Apple e ka zëvendësuar atë plotësisht me iPad-in e gjeneratës së katërt, i cili ka ekran me Retina. Ky “rizgjim” i iPad 4 është disi i çuditshëm po të marrim parasysh se në momentin e lançimit të iPad Air disa muaj më parë, këtij modeli tableti iu dha fund. Në atë kohë, në treg u la vetëm iPad 2, i cili është tablet i lançuar në mars 2011.

Më shumë...

cokollata-e-zezePërfundimi i një studimi në Universitetin e Luizianës në SHBA thekson se çokollata e zezë na ndihmon për të luftuar problemet e zemrës. Sipas tij, bakteret që dalin pas fermentimit të çokollatës në stomakun tonë, janë të dobishme dhe të mira për zemrën.

Më shumë...

oouuNjë studim i ri tregon se toksinat në mjedis mund të shkaktojnë autizëm. Një ekip i disa studiuesve të Universitetit të Çikagos në përfundimin thanë se ekspozimi ndaj toksinave të tilla si pesticide, mund të çojë në një rrezik më të madh në zhvillimin e çrregullimit në barkun e nënës.

Më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 8 nga 99

8

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: