E Martë, 25 Prill 2017


vidhet-bankaTentativa për vjedhjen e një banke në Tiranë ka përfunduar me një të vrarë dhe një të plagosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në filialin e një banke afër sheshit “Shtraus”, tek zona e njohur me emrin ‘Xhamlliku’, në Tiranë. Burime nga policia kanë bërë të ditur se persona ende të paidentifikuar duke tentuar vjedhjen e një banke kanë qëlluar ndaj rojes së bankës duke e lënë të plagosur.

Më shumë...

policia-shkoder1 1Një 43-vjeçar i ka dhënë fund jetës me armë zjarri në Shkodër. Policia tha se, Anol Dedja, është gjetur i vdekur në banesën e tij, ndërsa pista e vetme është ajo e vetëvrasjes. Mësohet se Dedja ka qenë shefi zyrës së Urbanistikës në Bashkinë e Shkodrës, ndërsa aktualisht kishte një zyrë arkitekture ku merrej me projektim ndërtimesh.

berisha-korceMinistri i Drejtësisë Eduard Halimi garantoi sigurinë e familjes së ish-gjyqtarit të vrarë Skerdilajd Konomi si edhe të proceseve të tyre gjyqësore në lidhje me pronat. Reagimi i Halimit ka ardhur nga Pogradeci, pas letrës së hapur të familjes Konomi, e cila kërkoi mbrojtje nga shteti shqiptar. Ndërsa përsa i përket zbulimit të autorëve të vrasjes së gjyqtarit vlonjat, ministri Halimi tha se drejtësia do të presë rezultatin e punës së Prokurorisë.

Më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 1682 nga 1683

1682

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: