E Hënë, 22 Janar 2018

thaseGoditen dy raste të prodhim -shitjes dhe të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike në Memaliaj dhe Kakavije.
Policia ka sekuestruar 23 kg e 700 gr Cannabis Sativa dhe ka vënë në pranga një person e ka shpallur ne kerkim nje tjeter. Në Memaliaj policia ka shpallur në kërkim një 25 vjecar sepse në aksin rugor Kalivç-Krahës ai me automjetin e tij "Fiat Punto", pas thirrjes që i është bërë nga shërbimet e policisë për të ndaluar është larguar me shumë shpejtësi,  ku në rrugë ka hedhur 2 (dy) thasë plastmasi me lëndë narkotike Cannabis Sativa.  Më  pas ky shtetas ka braktisur automjetin  në fshatin Krahës. Nga shërbimet e policisë vijon puna për kapjen e këtij shtetasi. Ndërkohë që nga Specialistët e Seksionit të Hetimit të Narkotikëve u bë arrestimi i Emarjus Rodha, 19 vjeç sepse gjatë kontrollit të ushtruar në pikën kufitare te Kakavjiës i janë gjetur 200 grame kanabis sativa. Destinacioni i të riut ishte Greqia

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: