E Hënë, 22 Janar 2018

deja vuPolicia e Tiranës finalizon operacioni e koduar "Deja Vu" ku ka arritur të zbardh dhe dokumentoj me prova ligjore autorësia e dy ngjarjeve të vjetra të shkatërrimit të pronës me eksploziv, ngjarje këto të ndodhura në vitin 2014 dhe 2015. Policia e kryeqytetit ka bërë të mundur arrestimin e  Eduart Dushkut, 41 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale të vrasjes. Ndalimi i tij është bërë pasi është dokumentuar me prova ligjore që është autor i 2 ngjarjeve të ndodhura në vitin 2014 dhe 2015. 41-vjecari akuzohet se  në dhjetor të 2014 në vendin e quajtur "Sauk i Vjetër" ka djegur me lëndë djegëse automjetin e tipit "BMW". Gjithashtu  në shkurt të 2015 akuzohet se në vendin e quajtur "Sauk i Vjetër" është dëmtuar më lëndë plasëse eksploziv, lokali në pronësi të të shtetasit me iniciale A.B. Materilat për këtë cështje i janë deguar prokurorise se Tiranës për veprime te metjeshme.

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: