E Martë, 22 Gusht 2017

rumaniPer te shtaten dite rradhazi jane me mijera njerezit qe zgjedhin te protestojne ne sheshin e Bukureshtit dhe ne qytete te tjera te Rumanise per ti kerkuar qeverise qe te jap doreheqjen dhe per te organizuar zgjedhje te parakohshme.

Më shumë...

Tillerson-daily-sun-599x356Administrata e Trump eshte nje hap larg te qenurit operative plotesisht. Komisioni i Jashtem i Senatit Amerikan ka miratuar edhe pse vetem me nje vote kunder detyren e sekretarit te shtetit per Rks Tillerson, ish president i Ekzon Mobail i zgjedhur nga Donald Trump.

Më shumë...

Trump-Nieto“Meksika sigurisht qe nuk do te paguaj per asnje lloj muri”. Eshte kjo pergjigjia e presidentit meksikan Enrike Penja Nieto ndaj fjalimit te nje dite me pare te Donald Trump ka qene e menjehereshme. Perballja mes dy fqinjeve eshte serish e tensionuar pas konferences per shtyp te Shefit te Ardhshem te Shtepise se Bardhe i cili perseriti para publikut idene e murit te paguar nga meksikanet.

Më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 4 nga 1279

4

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: