E Enjte, 22 Shkurt 2018

 

zelande-nafte-det1Derdhja e naftës nga anija Rena që lundronte në brigjet e Zelandës së Re nën flamurin e Liberisë, ka krijuar një zonë të ndotur prej 5 kilometrash. Përpjekjet kanë nisur për të pastruar afërsisht 2 mijë tonë naftë nga anija, e cila ka ngecur 12 milje detare nga bregu.

Më shumë...

 

france-zgjedhjeSocialistët francezë ndodhen në prag të përzgjedhjes së kandidatit të tyre për zgjedhjet presidenciale, i cili do të përpiqet të nxjerrë jashtë Shans Elizesë, presidentin aktual Nikolas Sarkozy. Kështu, fushata brenda partisë hyri në një fazë të re, ndërsa nisi votimi mbarëkombëtar për përzgjedhjen e kandidatit të preferuar. Sondazhet tregojnë se shpresat më të mëdha socialistët i kanë vendosur tek kandidati Francois Hollande. Madje ky i fundit kryeson sondazhet edhe ndaj presidentit aktual Nikolas Sarkozy.

Më shumë...

 

proteste-belgjikeAshtu si kishin premtuar, të Indinjuarit e Madridit mbërritën në kryeqytetin e Europës, Bruksel, për të protestuar kundër masave të kursimit dhe stanjacionit ekonomik. Marshimi i tyre që i bën jehonë kryengritjeve në botën arabe, nisi pikërisht në pranverë, ku ata bllokuan për ditë e javë të tëra sheshet kryesore të Spanjës.

Më shumë...

Faqe 1279 nga 1279

1279
Tjetra
Fund

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: