E Hënë, 19 Shkurt 2018

senati-amerikan1Teksa Senati amerikan bëhet gati që të miratojë të martën projektligjin e ri për punësimin, presidenti amerikan Barack Obama u ka kërkuar sërish ligjvënësve të miratojnë planin e tij për shtimin e vendeve të punës.  Në fjalimin e tij të përjavshëm, Obama tha se Akti Amerikan i Punës do të hapë mijëra vende pune dhe do të shkurtojë taksat për bizneset e vogla, kjo, duke i kërkuar shtresës së pasur të paguajë më shumë taksa.

Më shumë...

 

robert zoellickKancelarja gjermane, Angela Merkel, vihet nën breshëri akuzash nga Banka Botërore për mungesë vizioni në manaxhimin e krizës së borxheve të Eurozonës. Presidenti i Bankës Botërore, Robert Zoellick kritikoi ashpër qeverinë gjermane, e në veçanti Merkel, duke thënë se po përballen me këtë krizë pa ndonjë plan të qartë. E kjo do të kushtojë shumë, ka paralajmëruar Zoellick.

Më shumë...

 

donald tuskRreth 30 milionë njerëz me të drejtë vote zgjedhin sot në Poloni  460 deputetët e parlamentit. Sipas parashikimeve të fundit zgjedhore platforma liberalkonservatore qeverisëse e kryeministrit Donald Tusk ka vetëm epërsi të vogël.

Më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 1278 nga 1279

1278

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: