E Martë, 22 Gusht 2017

Trump-Nieto“Meksika sigurisht qe nuk do te paguaj per asnje lloj muri”. Eshte kjo pergjigjia e presidentit meksikan Enrike Penja Nieto ndaj fjalimit te nje dite me pare te Donald Trump ka qene e menjehereshme. Perballja mes dy fqinjeve eshte serish e tensionuar pas konferences per shtyp te Shefit te Ardhshem te Shtepise se Bardhe i cili perseriti para publikut idene e murit te paguar nga meksikanet.

Më shumë...

obamaok-655x356Tete vitet qe transformuan pergjithnje perceptimin e Shtepise se Bardhe ne Shtetet e Bashkuara dhe ne bote jane permbyllur ne McCormick Place te Chicagos. Barack Obama ka mbajtur fjalimin e tij te fundit perpara kombit amerikan perpara se te detyren e tij si president.

Më shumë...

dhendriI ashtuquajturi “Klani i Trump” vazhdon te ze vend ne gjirin e administrates se re amerikane. Ekipi qe do te siguroje tranzicionin e pushtetit te presidentit te zgjedhur ka njoftuar se Jared Kushner, dhendri i Trump, bashkeshorti i vajzes se tij me Ivanken, do te marr detyren e keshilltarit ne Shtepine e Bardhe per sektorin e mareveshjeve tregtare dhe raportet me Lindjen e Mesme.

Më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 5 nga 1279

5

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: