E Dielë, 25 Qershor 2017

haradinajGjykata e Kolmarit në Francë liroi ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn. Kërkesa e autoriteteve serbe për ekstradimin e ish-komandantit të UÇK-së për zonën e Dukagjinit, i akuzuar për krime lufte nga Prokuroria e Serbisë, nuk u pranua.

Më shumë...

erdognAjo qe ndan Stambollin nuk eshte vetem ngushtica e Bosforit. Pas referendumit kushtetues qyteti kryesor i Turqise shfaqet me i percare se kurre. Gjysma e popullsise eshte ne feste ndersa gjysma tjeter denoncon procesin e votimit si te manipuluar.

Më shumë...

babaiNje baba 29-vjeçar deshperohet mbi varrin e dy vajzave te tij binjake. Ato jane midis 86 viktimave te sulmit kimik te se martes ne Idlib te Sirise. Ai i ka varrosur me duart e tij pas sulmit qe mori jeten edhe te bashkeshortes se tij si dhe te tre niperve.

Më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 1 nga 1278

Fillimi
Para
1

Valuta


Vlerat e këmbimit merren minute pas minute nga Yahoo Finance
Vlera:
Nga:
Në: